دانشکده پرستاری، بهداشت و فوریت پزشکی بوکان

دانشگاه علوم پزشکی ارومیه
برای جستجو عبارت موردنظر خود را وارد کنید

کتابخانه دانشکده پرستاری بوکان

شناسنامه:

این کتابخانه در سال 1391 همزمان با افتتاح دانشکده پرستاری بوکان  پا به عرصه وجود گذاشت. تنها کتابخانه تخصصی پزشکی در سطح شهرستان بوکان است. به همین خاطر بسیار مورد توجه جامعه پزشکی دانشگاهی سطح شهر و دانشجویان رشته­های پیراپزشکی این شهرستان و شهرستانهایب سقز، شاهیندژ و تکاب واقع شده است.

 

مساحت و موقعیت کتابخانه

این کتابخانه در بلوار کردستان در محل دانشکده پرستاری بوکان و در انتهای سالن دانشکده قرار دارد. دو تا مخزم کتاب دارد مخزن کتابهای تخصصی عمومی و محزن کتابهاب لاتین و تکست بووک ها که بخش مرجع نام دارد.   مساحت بخش عمومی 35 متر مربع و بخش مرجع 20 متر مربع است. لازم به ذکر است کتابخانه با سیستم قفسه باز مدیریت می شود.

 

منابع اطلاعاتی کتابخانه:

بالغ بر 4 هزار حلد کتاب فارسی و 227 جلد کتاب لایتم دارد. اگثر کتابها در حوزه پرستاری، پزشکی و پیراپزشکی هستند و تعدادی کتاب غیر درسی در حوزه ادبیات روان شناسی و علوم انسانی نیز موجودند که از جمله پر استفاده ترین کتابهای این کتابخانه محسوب می­شوند. تعدادی پایان نامه هم از طریق اهدایی در این دانشکده موجود است.

 

نحوه تهیه منابع:

هر ساله کتابهای جدید در حوزه پرستاری و پیراپزشکی از طرف دانشکده و معاونت پژوهشی دانشگاه برای این کتابخانه خریداری می شود. بغیر از این دو سازمانآ افراد و شخصیت های حقوقی و حقیقی کتابهایی را در قالب اهدایی به این دانشکده ارسال کرده­اند. همچنین کتاب ها و رفرنس های جامعی به زبان لاتین (تکست ها) از طریق اهدا از کتابخانه بیمارستان مطهری ارومیه دریافت کرده است.

جامعه استفاده کننده:

دانشجویان پرستاری این دانشکده و کارکنان شبکه بهداشت و درمان بوکان جامعه استفاده کنندگان اصلی این کتابخانه می­باشند. اما دانشجویان سایر دانشگاههای کشور پزشکان خارج از شبکه بهداشت نیز از آن استفاده می­کنند. در د.ران کرونا این کتابخانه بسیار مورد استفاده دانشجویان پزشکی و پیرا پزشکی دانشگاههای کشور واقع شد.

ساعات کار و فعالیت­های کتابخانه

در ساعات اداری طبق قانون اداری دانشگاه از ساعت 7:30 دقیقه تا 15 باز می­باشد. در کتابخانه جدا از تحویل و امانت کتاب. نحوه جستجوی منابع اطلاعاتی، مشاوره­های پژوهشی، آموزش  پایگاههای اطلاعاتی  ارائه داده می­شود. گاها در طی سال و بنا به ضرورت کارگاههایی در حوزه پژوهش من جمله پروپوزال نویسی و اندنوت EndNote در کتابخانه برای دانشجویان و همکاران ارائه می ­شود.

 

لیست اخبار صفحه :1
    تنظیمات قالب